ÖZGEÇMİŞ

Ramazan Aydoğdu

Özgeçmiş

23.08.1982 yılında İstanbul da dünya ya geldi. Bağcılar Yıldıztepe İlkokulunda beş yıllık öğrenimini tamamlamasının ardından Bahçelievler İncirli Çinili Camiinde bir yıllık Kuran Kursu eğitimi aldı. İsmailağa Derneğine bağlı yatılı yurtlarda İslami İlimler üzerine eğitimine devam ederken Ortaokul eğitimini Küçükçekmece Yeni Mahalle İlköğretim Okulunda tamamladı. 28 Şubat 1997 yılında başlayan cadı avı nedeniyle ön başvurularını kazandığı Askeri Liseye kaydı gerçekleştirilmedi. Bu sebeple eğitimine Açık Lise üzerinden devam etti. Daha sonra İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Bölümünü kazanmasına rağmen kişisel nedenler neticesinde bu öğrenimini üçüncü sınıftan terk etti. Edebiyat alanında birçok esere imza attı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünü tamamladı. Halen İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi alanında Tezli Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

Sosyal ve Siyasi Faaliyetler

Orta öğrenimini tamamlamasının ardından gençliğimizin yapılanmasını üstlenen Milli Gençlik Vakfının Mahalle ve İlçe yönetimlerinde görev aldı. 28 Şubat 1997 tarihinden sonra kapatılan Milli Gençlik Vakfının ardından kurulan Anadolu Gençlik Dergisinde yöneticilik yaptı. Görev yapmış olduğu dönemlerde ilköğretim ve Liselerde teşkilatlanmayı sağladı. Bağcılar, Güngören ve Esenler ilçelerinde gençlik çalışmalarında bulundu. Av. Bülent YILDIRIM’ın İl Başkanlığını yapmış olduğu dönemde özel eğitim ekipleri olarak kurulan Okuma Gruplarının kurucuları arasında yer aldı. İstanbul çapında kurulan Okuma Gruplarına alınan altıncı sınıf öğrencilerinin Liseden mezun oluncaya kadar eğitimini üstlendi ve İstanbul’da kurulan okuma gruplarının ilk ve tek mezunlarını verdi. Dini ve sosyal eğitim alanında eğittiği öğrencileri hali hazırda toplumun bir çok kademesinde görev almaktadır. Bahse konu Vakıf ve Derneklerin haricinde Akıncılar Vakfı, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı, Çeçen Kafkas Dayanışma Derneği, ÖNDER, Bağcılar Belediyesi Gençlik Meclisi, Enderun Eğitim Çalışmaları, Ebubekir İlim ve İrfan Vakfında yöneticilik yaptı. Sivil toplum örgütlerinde hizmete devam ettiği dönemlerde birçok siyasi partide yöneticilik yaptı. 2006 yılında Filiz AYDOĞDU ile hayatını birleştirdi. Meryem AYDOĞDU, Muhammed Yusuf AYDOĞDU ve Gazze Beyza AYDOĞDU adında üç çocuğu dünyaya geldi. Gerçekleştirdiği faaliyetler neticesinde Bağcılar Gençliğinin abisi olarak çevresi tarafından kabul gördü. Hali hazırda sosyal ve siyasi çalışmalarına devam etmektedir.

Vermiş Olduğu Konferanslar

– Osmanlıdan günümüze Askerin Türk Siyasetine Etkisi ve Son Darbe Girişimi olan 27 Nisan Bildirisi (Bağcılar Belediyesi Kültür Merkezi – 14.04.2014)
– Dünya Sömürge Tarihi ve Ortadoğu siyasetine Ahmet Davutoğlu etkisi (Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Üniversitesi Birimi – 05.02.2014)
– Batılı ülkelerin Türkiye’ye Demokrasi ayarı ve Batılı ülkelerde yaşanan insan hakları ihlalleri (Enderun Akademi – 06.05.2014 )

Makale ve Çalışmaları

– Britanya da faaliyet gösteren Ira terör örgütü ile yapılan müzakerenin çözüm sürecine yansımaları
– Askeri Vesayetin Türk Siyasetine Etkisi ve 28 Şubat Darbesi
– ABD’nin Irak Müdahalesinin Realizm ve Yapısal Realizm açısından incelenmesi
– Rusya’nın Kırımı İşgalinin Teorik olarak İncelenmesi